Szkolenia, wypoczynek dzieci i młodzieży

Komitet na Rzecz Dzieci w Polsce KONARD jest inicjatorem wielu działań związanych z aktywnym wypoczynkiem Dzieci i Młodzieży oraz wspieraniem rozwoju swoich podopiecznych poprzez sport.  Ruch zmniejsza poczucie niepokoju i poprawia jakość snu, rozwija odpowiedzialność, pewność siebie, pobudza empatię, kreatywność i zdolności społeczne. Sprawia, że u dziecka wzrasta poczucie własnej wartości.

Szkolenie żeglarskie

W latach 2020-2024 Komitet na Rzecz Dzieci w Polsce KONARD organizował i dofinansowywał szkolenia żeglarskie dla dzieci i młodzieży szkolnej prowadzone przez zespół regatowy Scamp 3, będący własnością Joint Investment Sp. z o.o.. W czerwcu 2023 roku odbyło się szkolenie Stypendystów Konardu w Torrevieja na Morzu Śródziemnym.

Obozy letnie i zimowe

Komitet na Rzecz Dzieci w Polsce KONARD wraz z Biurem Turystycznym i Szkołą Żeglarską Kliwer wielokrotnie organizował obozy żeglarskie i narciarskie. Połączenie profesjonalnego szkolenia sportowego z wypoczynkiem wśród rówieśników doskonale wspiera zrównoważony, zdrowy tryb życia i na pewno zaowocuje w dorosłym życiu Naszych wspólnych podopiecznych.

Oprócz udanego wypoczynku wspólnie zagwarantowaliśmy  uczestnikom szkolenia zarówno żeglarskie jak i narciarskie.

Zgrupowania żeglarskie odbyły się w następujących terminach:
•    Obozy żeglarskie w miejscowości Ruciane-Nida w terminie od 07.07.2019-19.07.2019 oraz 19.07.2019-31.07.2019 dla grup 50 dzieci
•    Obozy żeglarskie w miejscowości Ruciane-Nida w terminie od 21.07.2020-02.08.202 oraz 02.08.2020-14.08.2020 dla grup 60 dzieci

Podziękowanie od Biura Turystycznego Kliwer – Szkoły Żeglarstwa

Podziękowanie od Biura Turystycznego Kliwer – Szkoły Żeglarstwa 

Zgrupowania narciarskie odbyły się w następujących terminach:
•    Obozy narciarskie w miejscowości Spittal an der Drau w terminie od 26.01.2019-02.02.2019 oraz 02.02.2019-09.02.2019 dla grup 60 dzieci

Podziękowanie od Biura Turystycznego Kliwer – Szkoły Żeglarstwa

Wsparcie Akademii Raków

Komitet na Rzecz Dzieci w Polsce KONARD organizował i dofinansowywał w 2023 roku szkolenia piłkarskie prowadzone przez Akademię Raków – RKS Raków Częstochowa – klub sportowy z Częstochowy. Wspólna współpraca przez wspieranie i promowanie działań edukacyjno-oświatowych, upowszechnianie roli sportu w życiu codziennym dzieci i młodzieży, a także wspieranie rozwoju kultury i nauki, w tym wspieranie młodych talentów z dziedziny sportu  w szczególności piłki nożnej.

Komitet zapewniał dzieciom udział w szkoleniach piłkarskich w formie dofinansowania szkoleń i obozów piłkarskich. Nasi podopieczni mieli okazję szlifować swoje umiejętności pod okiem profesjonalnej kadry Mistrza Polski 2023 roku.

Podziękowanie od RKS Raków Częstochowa

Organizacja szkoleń pływackich

Dla podopiecznych z Warszawy Komitet na Rzecz Dzieci w Polsce KONARD wielokrotnie organizował i dofinansowywał szkolenia pływackie prowadzone przez Adrianna SWIM School – szkoła nauki pływania w Warszawie. Komitet zapewniał dzieciom udział w szkoleniach nauki pływania w formie dofinansowania szkoleń i lekcji indywidualnych Stypendystów Komitetu KONARD.